آموزش نصب پرینتر در ویندزو 7

در این پست شما آموزش نصب پرینتر در ویندزو 7 را یاد خواهید گرفت

1. جعبه پرینتر را باز کرده و کابل برق را به آن متصل کنید . 1.1.بعد از اتصال کابل برق نوبت به کابل USB میرسد . یک سر کابل به پرینتر و سر دیگر به پورت USB کیس متصل می شود .  به تصویر زیر دقت کنید .

2. سی دی راه انداز را از داخل جعبه پیدا کرده و داخل درایو نوری قرار بدهید .منظور همان DVD RW می باشد .  اجازه بدهید برنامه از طریق اتوران اجرا و نصب شود . اگر برنامه اجرا نشد و ویندوز پرینتر را شناسایی نکرد مراحل زیر را دنبال کنید . بر روی منوی Start کلیک کرده  و گزینه Devices and Printer را انتخاب کنید

3. یک صفحه همانند تصویر زیر باز می شود . گزینه Add a printer را انتخاب کنید . 

4. دو گزینه فعال می شود . گزینه اول زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که پرینتر مستقیم به کامپیوتر شما وصل است و گزینه دوم زمانی که از طریق شبکه و اتصال بی سیم می خواهید پرینتر را به کامپیوتر متصل کنید . گزینه Add a local printer را انتخاب کنید . 

5. بدون هیچ تغییراتی بر روی کلید Next کلیک کنید . 

 6. در این صفحه قسمتی به نام Manufacturer وجود دارد. فهرست شرکت‌های تولید‌کننده پرینتر دیده می‌شود. برند مورد نظر را انتخاب کنید به عنوان مثال HP  ، حال در قسمت Printers، مدل چاپ‌گر مورد استفاده را برگزینید. مدل پرینتر شما مثلا 1102 می باشد .

 7. اگر قبلا درایور را نصب کرده باشید این صفحه به شما نمایش داده نمی شود . بر روی کلید Nextکلیک کنید . 

 8. همانطور که مشاهده می کنید عملیات نصب شروع می شود

 9. درصورتی که مشکلی وجود نداشته باشد کلید  Finish نمایش داده می شود و پرینتر مورد نظر به صفحه Devices and Printerاضافه می شود .


  (0)   نظر