مهارت های ویرایش فتوشاپ هر عکاس باید بداند

در این پست مهارت های ویرایش فتوشاپ هر عکاس باید بداند را یاد می گیرید.

1. 1. استفاده از لایه adjustment

لایه های تنظیم روش حرفه ای برای اعمال ویرایش به تصاویر شما هستند. لایه های تنظیمات بالای لایه Background (تصویر اصلی خود) قرار می گیرند و به شما امکان می دهند تنظیمات چندگانه بدون تغییر تصویر اولیه و یا کیفیت آن را تضعیف کنید. لایه های تنظیم شده با کلیک کردن بر روی نماد نیمه سفید، نیمه سیاه دایره در پایه پانل لایه ها قابل دسترسی هستند. اگر می خواهید یک تصویر را با لایه های تنظیم ذخیره کنید، باید آن را به عنوان TIFF یا PSD ذخیره کنید. JPEG یک نوع فایل صاف و فشرده است که لایه ها را پشتیبانی نمی کند.

2. 2. تبدیل به سیاه و سفید

اگر قصد دارید یک تصویر رنگی را به سیاه و سفید تبدیل کنید، تقریبا قطعا کیفیت تصویر بهتر را با تبدیل فایل خام در Adobe Camera Raw یا Lightroom خواهید گرفت. با این حال، اگر شما در یک فایل JPEG در فتوشاپ کار می کنید و می خواهید آن را به حالت mono تبدیل کنید، لایه تنظیم سیاه و سفید یک گزینه قدرتمند است. شما می توانید به طور پیش فرض تبدیل، یکی از 12 ایستگاه از پیش تنظیم شده، یا به صورت دستی تنظیم کنید که چگونه رنگ های فردی با استفاده از لغزنده به رنگ خاکستری تبدیل می شوند.

3. 3. فیلتر دوربین خام

فیلتر دوربین Raw به تمامی کنترل های موجود در Adobe Camera Raw در رابط استاندارد فتوشاپ دسترسی پیدا می کند. این به این معنی است که اگر شما در JPEG عکسبرداری کرده یا قبلا یک فایل خام را تبدیل کرده اید و مایل به تنظیم یک تنظیم اضافی هستید، می توانید این کار را با سرعت و سهولت انجام دهید. بهترین روش برای استفاده از این فیلتر اینست که یا یک کپی از لایه Background ایجاد کنید یا لایه های قابل رویت را به یک لایه جدید در بالای پشته ترکیب کنید (لایه بالا را انتخاب کنید و Ctrl / Cmd + Alt / Option + Shift + E)، سپس به Filter> Convert To Smart Filters بروید. شما هم اکنون می توانید فیلتر Camera Raw را اعمال کنید و بعدا اگر مایل باشید تنظیمات خود را انجام دهید.

4. 4. ابزار Healing Brush

قلم سلامت یک ابزار عالی برای انجام وظایف رتوش از جمله حذف ساده گرد و غبار به حذف پیچیده تر است. برای استفاده از ابزار، کلید Alt / Option را نگه دارید و نزدیک به ناحیه ای که میخواهید روتوش کنید کلیک کنید تا نمونه پیکسل جایگزین را برای تعمیر انتخاب کنید، سپس روی پیکسل های نمونه مورد نظر را به منطقه ای که میخواهید مجددا مورد استفاده قرار دهید، برش دهید. اگر شما یک ویرایش را ناراحت نکنید، Ctrl + Z را به عقب برگردانید (یک ایده خوب است که در سکته های قلم مو کوتاه کار کنید تا بتوانید بدون نیاز به بازنویسی مقدار زیادی از ویرایش ویرایش کنید). این ابزار با مخلوط کردن پیکسل های نمونه با پیکسل های اصلی، به جای کپی کردن پیکسل های نمونه برداری مانند Clone Stamp Tool کار می کند.

5. 5. فضای کاری را سفارشی کنید

به طور پیش فرض عکاسی Workspace شامل همه چیزهایی است که Adobe فکر می کند برای عکاسان با استفاده از فتوشاپ لازم است، اما یک اندازه به ندرت به همه مربوط است، بنابراین ارزش طرح پانل را با توجه به نحوه کار شما مناسب می کند. پانل های سمت راست رابط فتوشاپ را می توان با کشیدن آنها از حوض، و اضافه کردن جدید با رفتن به منوی پنجره در نوار منوی اصلی و انتخاب پانل مورد نظر اضافه شده است. سپس می توان آنها را به سمت موقعیت کشید و با سایر پانلها جای گرفت و فضای کاری ذخیره شد. شما می توانید چندین فضای کاری را ذخیره کنید برای ذخیره یا بارگذاری یک فضای کاری به پنجره> Workspace بروید و گزینه مربوطه را انتخاب کنید.

6. 6. Dodge and burn

An old darkroom technique, dodging and burning remains a popular method for adjusting the brightness of specific parts of your images. To use the Dodge and Burn tools you should be working on either the Background layer or a copy of it, as the tools are 'destructive', in that they permanently alter pixels. Now you can simply brush over an area with the Dodge Tool to lighten it, or with the Burn Tool to darken it. The tools can be set to target Shadows, Midtones or Highlights, so that only pixels within the selected tonal range that fall under the brush stroke are altered. It’s best to work with a low exposure such as 5-10% and build up the desired effect gradually.

7. 7. یک صفحه تماس ایجاد کنید

در روزهای فیلم، ورق های تماس یک ابزار ضروری برای بررسی و انتخاب تصاویر برای چاپ بود. و در حالی که نرم افزار فهرست بندی تصویر مانند Lightroom و Capture One به شما امکان می دهد تصاویر را به سرعت و به آسانی بررسی کنید، هنوز می توانید مفید باشد برای ایجاد صفحات تماس برای ارسال به صورت دیجیتال به شخصی یا برای چاپ. برای ایجاد یک صفحه تماس، تصاویر دلخواه یا کپی آنها را در یک پوشه قرار دهید. سپس به File> Automate> Contact Sheet II بروید و گزینه هایی مانند منبع تصویر، اندازه کاغذ و طرح را پیکربندی کنید. هنگامی که همه چیز انتخاب شده است، فتوشاپ صفحات تماس را به صورت دستی ذخیره می کند.

8. 8. حالت های ترکیب

حالت های ترکیب یک ابزار ساده و قدرتمند برای تغییر شیوه لایه با لایه زیر است. شما می توانید حالت های مخلوط را به هر لایه، از جمله لایه های تنظیم، برای رسیدن به طیف وسیعی از اثرات مانند تغییر روشنایی، کنتراست و رنگ ها اعمال کنید. یک روش خوب برای دیدن اینکه چگونه کار می کنند این است که یک کپی از لایه پس زمینه را با انتخاب آن و با فشار دادن Ctrl + J ایجاد کنید. با لایه جدید فعال، به بالای منوی کشویی در بالای پانل لایه ها بروید - به طور پیش فرض روی Normal تنظیم شده است و با حالت های مختلف ترکیب آزمایش کنید.

9. 9. حالت ماسک سریع برای انتخاب

انتخاب انتخاب کلید سازگاری و تنظیم دقیق محلی است. تعدادی از ابزارهای موجود برای انتخاب انتخاب وجود دارد، با آنهایی که برای طراحی پیچیده تر استفاده می شود. از سوی دیگر، حالت ماسک سریع، باعث می شود انتخاب ها به آسانی انجام شود که نقاشی روی یک منطقه باشد. در سطح پایینی، نقاشی با یک برس سیاه، ماسک را ایجاد می کند و سفید آن را پاک می کند، و با استفاده از قلم مو یا قلم مو، یک انتخاب سخت یا نرم را ایجاد می کند. برای وارد کردن حالت Quick Mask Q بر روی صفحه کلید فشار دهید؛ یک بار ماسک ایجاد شده با فشار دادن Q دوباره آن را به یک انتخاب تبدیل می کند.

10. 10. برداشتن

برداشت یک کار ساده است که تا حدودی خود توضیحی است هنگامی که شما انتخاب ابزار برش، اما تعدادی از ویژگی های پیشرفته شما می توانید استفاده کنید وجود دارد. با چند بار فشار دادن O در صفحه کلید شما می توانید از راهنماهای موجود از جمله قاعده سوم، نسبت طلایی، مارپیچ طلایی چرخه، در حالی که کلیک کردن بر روی نماد دنده در نوار ابزار در بالای رابط نمایش اضافی و دیگر گزینه ها. با کلیک بر روی آیکون ابزار Crop Tool در سمت چپ نوار ابزار یک منو حاوی ایستگاه از پیش تنظیم را باز می کند و اگر می توانید تصاویر را به اندازه های خاص بطور مرتب برش دهید، می توانید از پیش تنظیم های خود ایجاد کنید.


  (0)   نظر